برق انداختن کف سالن، روش های مختلفی وجود دارد. که در این مقاله قصد داریم به برخی از این روش های مفید و کاربردی اشاره کنیم. جهت آشنایی بیشتر با این روش ها، در ادامه ی این مطلب با ما همراه باشید. همانطور که می دانید سرامیک، یکی از انواع کفپوش های درجه یک محسوب می شود. که علاوه بر کیفیت بسیار بالا و مقاومت در برابر سایش و شستشو، در طیف گسترده ای از رنگ ها تولید شده و به همین دلیل به صورت شگفت انگیزی قابلیت ترکیب با انواع دکوراسیون داخلی را دارا می باشد.

سرامیک کف به دلایل مختلفی همچون استفاده ی طولانی مدت و گذر زمان و یا نگهداری نادرست از آن، ممکن است. کدر شده و درخشندگی خود را از دست بدهد. لکه ها و کثیفی های ایجاد شده بر روی سرامیک و حتی گرد و غباری که به وسیله ی کفش بر روی آن می نشیند، موجب می شوند .که نیاز به استفاده از انواع روش های جرم گیری و برق انداختن سرامیک کف سالن وجود داشته باشد که در ادامه به برخی از آن ها اشاره می گردد.

کفسابی هتل

چگونه سرامیک کف را برق بیندازیم؟

در صورتی که از مواد مختلف ، به ویژه از مواد شیمیایی برای تمیز کردن سرامیک استفاده شود، بعد از گذشت مدتی، برق انداختن سرامیک کف سالن سخت تر می شود. بنابراین بهتر است پیش از این که به این مرحله برسید، همواره ار مواد طبیعی برای برق انداختن سرامیک استفاده کنید تا همیشه درخشان باشند. بدیهی است که اگر از سرامیک به صورت صحیح نگهداری شود و برای تمیز کردن آن از مواد طبیعی استفاده شود، همیشه سالم و براق می ماند.

همانطور که می دانید بیشتر افراد جهت برق انداختن سرامیک کف سالن، عمدتا از وکس استفاده می کنند؛ اما ما در این مقاله روش های دیگری را معرفی می کنیم. که توصیه می کنیم به منظور جرم گیری سرامیک کف سالن و برق انداختن آن، حتما از این روش ها استفاده کنید. در قدم اول پیشنهاد می کنیم که به جای استفاده از مواد شیمیایی که عمدتا سمی بوده و موجب ایجاد حساسیت و یا حتی بیماری های تنفسی در اعضای خانواده می گردند؛ از شوینده های سرامیک خانگی که غیر سمی هستند. و ایجاد حساسیت نکرده و عملکرد بسیار خوبی نیز دارند، استفاده کنید.

از طرف دیگر، علاوه بر این که محصولات تجاری هزینه ی زیادی دارند، مشخص کردن این که کدام محصول برای تمیز کردن و کفسابی سرامیک مورد نظر مناسب تر است. و آن را بدون ایجاد خط و خش و همچنین بدون پاک کردن طرح سرامیک، تمیز می کند نیز دشوار است. از این رو جهت صرفه جویی در هزینه ها و حفاظت از محیط زیست در برابر مواد شیمیایی خطرناک نیز، توصیه می کنیم. که از مواد طبیعی برای برق انداختن سرامیک کف سالن استفاده کنید..

برق انداختن سرامیک کف سالن

از چه محلولی برای تمیز کردن کاشی و سرامیک استفاده کنیم؟

گاهی اسپری کردن محلول معجزه آسایی که از ترکیب یک چهارم پیمانه الکل و سه قطره مایع ظرف شویی به دست می آید. و سپس پاک کردن سرامیک با دستمال و یا استفاده از ترکیب لیمو شیرین و سرکه، به برق انداختن سرامیک کف سالن کمک بسیاری می کند. و آسیب های مواد شیمیایی صنعتی را نیز ندارد. در ادامه به توضیح برخی از محلول هایی که کارشناسان کفسابی الهام ساب، توصیه به استفاده کردن از آن ها می کنند، می پردازیم.

۱) محلول آب و صابون

استفاده کردن از یک محلول نسبتا غلیظ صابون و آب گرم، می تواند کمک شایانی به برق انداختن سرامیک کند. به این ترتیب که پس از وارد کردن تی داخل محلول آب و صابون و گرفتن آب اضافی تی، با چند بار تی کشیدن کف سالن تمیز می شود. در صورت کثیف شدن محلول بعد از چند بار استفاده نیز، باید دوباره محلول جدیدی تهیه کنید. البته برای تمیز کردن لکه های قوی تر، بهتر است از یک برس نرم و یا یک تکه اسفنج آغشته به محلول آب و صابون استفاده شود. در پایان نیز، یک بار دیگر سرامیک را با یک تی نیمه خشک تمیز کنید.

۲) جوش شیرین

به منظور برق انداختن سرامیک کف سالن با پاک کننده ی جوش شیرین، به این ترتیب عمل کنید. دو گالن آب را گرم کرده و یک چهارم فنجان جوش شیرین، یک چهارم فنجان سرکه ی سفید و یک قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی به آن اضافه کنید. برای این که فضای منزلتان رایحه ی تازه تری داشته باشد، می توانید چند قطره اسانس اسطوخودوس نیز به آن اضافه کنید. توجه داشته باشید که باید جوش شیرین را کاملا با آب مخلوط کنید. تا به شکل خمیر در آید. سپس اجازه دهید که پاک کننده ی جوش شیرین به مدت ۱۰ دقیقه در کف سالن باقی بماند و پس از آن اقدام به آب کشی نمایید. در صورت باقی ماندن لکه ها، مراحل قبل را دوباره تکرار کنید و سپس رطوبت اضافی سطح را گرفته و آن را کاملا خشک کنید.

۳) محلول سرکه

محلول سرکه یک تمیز کننده ی طبیعی و بهداشتی جهت پاک کردن گرد و خاک و ضدعفونی کردن سرامیک است. که پس از خشک شدن نیز موجب انتشار یک رایحه ی طبیعی و بوی تازگی در فضا می شود. جهت برق انداختن سرامیک کف سالن با محلول سرکه، ابتدا نصف فنجان سرکه ی سفید را در دو گالن آب مخلوط کرده و پس از فرو کردن تی داخل محلول و گرفتن آب اضافی آن، اقدام به تمیز کردن سرامیک کف نمایید. در نهایت با یک حوله ی تمیز رطوبت کف سالن را گرفته و آن را کاملا خشک کنید. در صورت وجود لکه های سرسخت نیز می توانید مقداری جوش شیرین بر روی آن بپاشید..

تمیز کردن کف سالن

تمیز کردن درزهای بندکشی سرامیک کف سالن

پس از برق انداختن سرامیک کف سالن، به چند روش می توانید درزهای بندکشی سرامیک کف سالن را تمیز کنید. اسپری کردن محلول سرکه ی سفید و آب که با نسبت برابر مخلوط شده اند:

در این روش پس از ریختن محلول بر روی کف، حدود ۱۰ دقیقه صبر کنید.و سپس با استفاده از یک برس کوچک مانند مسواک، سطح را تمیز کنیدو در صورت پاک نشدن کامل بندکشی، از روش بعد استفاده نمایید. – جوش شیرین: ابتدا رو قاشق غذا خوری جوش شیرین را با یک قاشق غذاخوری آب مخلوط کرده و خمیر به دست آمده را بر روی بندکسی بزنید.

سپس یک محلول آب و سرکه ی سفید، مانند روش قبل تهیه کرده و روی خمیر جوش شیرین اسپری کنید. تا خمیر حالت خیسی پیدا کند و پس از ۵ دقیقه سطح را با یک برس کوچک و یا مسواک تمیز کنید و مراقب باشید که به بندکشی ها آسیبی وارد نشود. سپس سطح را با استفاده از یک پارچه یا حوله ی مرطوب تمیز کنید تا سطح از هر گونه جوش شیرین و سرکه کاملا تمیز شود.

کفسابی الهام ساب با اولویت قرار دادن رضایت مشتریان خود توانسته تا عملیات اجرایی را با کیفیتی فوق العاده برای کارفرمایان و مشتریان خود انجام دهد. شما می توانید به منظور استعلام قیمت و کسب اطلاعات بیشتری در این باره با ما تماس بگیرید.