سنگ مرمر 

سنگ مرمر از جمله سنگ هایی است که برای دکوراسیون داخلی ساختمان، مورد استفاده قرار می گیرد چون دکوراسیون داخلی منزل را بسیار زیبا و منحصر به فرد می کند ولی یکی از مواردی که ممکن است افراد حساس از انتخاب آن پشیمان شوند تمیز کردن سنگ مرمر باشد بر همین اساس در این مقاله قصد داریم شما را با روش های جلا دادن سنگ مرمر شما را آشنا کنیم

 تا افراد وسواس یا افرادی که به زیبایی و تمیزی سنگ اهمیت زیادی می دهند از انتخاب آن پشیمان نشوند. پس تا انتها با ما همراه باشید.

 

بهترین روش های جلا دادن سنگ مرمر

در این مطلب ما راه جلا دادن و محافظت از سنگ گرانیت را در برابر سایش و خط و خش را به شما می گویم تا بتونید ماندگاری سنگ گرانیتی را برای مدت طولانی با همان ظاهر شیک و جذاب روز اول حفظ کنید.

همان‌طوری که سنگ مرمر باعث زیبایی منازل مسکونی و سایر محل‌های مورداستفاده می‌شود،رسیدگی و دقت در جلوگیری از ایجاد خط‌وخش، سائیدگی، جلا دادن و براق کردن سنگ مرمر نیاز به‌دقت و توجه فراوانی دارد. در ادامه مطلب روش‌هایی را برای نگهداری مناسب، حفظ ظاهر زیبا،تمیزکردن و ماندگاری سنگ مرمر بیان می‌نماییم.

 



 

مراقبت و نگه داری

اولین قدم در جلا دادن سنگ مرمر ، مراقبت و نگه داری است. نگه داری و محافظت از سنگ مرمر یکی از نکات مهم در حفظ درخشندگی همیشگی سنگ است بلعکس عدم مراقبت و نگه داری حتی بعد از دو بار متوالی، باعث می شود سنگ براقی خود را از دست بدهد و زیبایی و اولیه آن به کلی محو شود.

 بنابراین برای مراقبت از سنگ قابلمه داغ را روی آن قرار ندهید، اجازه ندهید بچه هایتان با بازیگوشی های بچگانه خود، آن را خط خطی کنند و روی آن خراش ایجاد کنند، به محض ریختن چایی، غذاهای آبکی یا هر مواد مایع دیگری فورا آن را با پارچه نمدار تمیز کنید تا اثر اسیدی بر جای نگذارد.

سنگ مرمر انواع مختلفی دارد که منجر به زیبایی محل‌ها و مکان‌های مورداستفاده می‌شود. آشنایی باروش‌های مؤثر برای براق کردن سنگ مرمر، برق انداختن، نگه‌داری و مراقبت مناسب از کارهای اساسی در جلوگیری از ایجاد هزینه‌های اضافی ترمیم و اصلاح سنگ، حفظ جذابیت و ظاهر زیبا وماندگاری طولانی‌مدت آن است.

 سعی کنید زمان تمیز نمودن سنگ از وسایلی مثل سیم‌های ظرف‌شویی و اسکاچ زبر استفاده نکنید. چون احتمال ایجاد خراشیدگی و صدمه دیدن سطح سنگ وجود دارد.


 دقت کنید از قراردادن مستقیم ظروف داغ مانند قابلمه و … بر روی سنگ خودداری و یا از زیر قابلمه استفاده نمایید.


 برای جلوگیری از ایجاد خراش روی سطح سنگ جهت پاک‌کردن لکه‌های سخت از وسایل نوک‌تیز مثل تیغ، چاقو و … استفاده نکنید.


 مایعات ریخته شده روی سنگ را با یک دستمال نرم و خشک پاک کنید. درصورتی‌که از سنگ برای کف استفاده شده است. با استفاده از تکه پارچه و یا یک پادری از نفوذ گردوغبار و … و بروز آسیب به سنگ جلوگیری شود.

 می‌توان به‌راحتی برای برق انداختن و براق کردن سنگ مرمر با کاربرد روش‌های مناسب و بهره‌گیری از یک کفسابی اصولی سخت‌ترین لکه‌ها مثل آثار دوغاب و سیمان و… سطح سنگ
را پاک کرد.

 

 

 

تمیز کردن سنگ مرمر

یکی از راه های بسیار آسان و ساده برای جلا دادن سنگ مرمر، استفاده از آب ولرم و پودر صابون، یا پارچه نمدار است.

 البته قبل از آن اگر گرد و غباری بر روی سنگ قرار دارد آن را پارچه خشک تمیز کنید سپس از محلول استفاده کنید. پیشنهاد می کنیم هیچوقت از مواد شوینده اسیدی برای تمیز کردن سنگ استفاده نکنید.

سنگ مرمر باگذشت زمان کثیف شده و جرم می‌گیرد. در نتیجه نیاز است برای براق کردن سنگ مرمر حداقل به‌صورت هفتگی با استفاده از یک اسفنج یا دستمال نرم، مقداری آب و یک ماده شوینده مثل صابون آن را کاملاً تمیز کنید.


 سعی کنید برای تمیزکردن سنگ مرمر مواد شوینده اسیدی و مواردی که احتمال ایجاد آسیب به آن را دارد مورداستفاده قرار ندهید.


 برای حفظ، نگهداری و جلوگیری از ایجاد آسیب به پیشخوان آشپزخانه و … موقع استفاده از موادغذایی اسیدی مثل سرکه، قهوه، سس،چربی و غیره در صورت ممکن ازتخته‌های مخصوص.در کارهای آشپزی و روزانه استفاده کنید

.
 براق کردن سنگ مرمر و برطرف‌کردن آثار لکه‌ها بر روی سطح سنگ باگذشت زمان سخت است. پس سعی کنید در زمان ایجاد لکه دراسرع‌وقت جهت پاک نمودن آن اقدام کنید.

 

کفسابی در جمکران و انجام لاشه سنگ

 

 

 

 

 

 

 

لکه گیری و جلا دادن سنگ مرمر

سومین راه برای جلا دادن سنگ مرمر، لکه گیری است به این صورت که لکه های سنگ مرمر را با پارچه آغشته به آب اکسیژنه پاک کنید و از روغن های مخصوص سنگ مرمر برای برق و جلا دادن به آن استفاده کنید. به هیچ عنوان ظروف گرم یا اتوی داغ روی آن نگذارید.

با توجه به اینکه از سنگ مرمر برای ساخت و تزئین آشپزخانه بسیار زیاد مورداستفاده قرار می‌گیرد.
روش‌هایی برای براق کردن سنگ مرمر و رفع آثار لکه از روی سنگ بیان می‌کنیم.
 برطرف‌کردن آثار لکه ازروی سنگ به‌راحتی امکان‌پذیر است. درصورتی‌که در زمان ایجاد،لکه را با یک دستمال نرم و مقداری آب گرم سریع پاک کنیم.


 قبل از نظافت سنگ، اول گردوغبار روی آن را با تکه پارچه‌ای تمیز کنید. سپس با مقداری پودر صابون و آب ولرم آن را پاک کنید.


 برای رفع لکه‌های عمیق و برق انداختن سنگ مرمر از مواد شوینده و محافظ که برای این کار تهیه شده استفاده کنید.


 لکه‌های سنگ مرمر را با استفاده از پارچه‌ای آغشته به آب‌اکسیژنه پاک کنید و در ادامه با استفاده روغن‌های مخصوص آن را براق و جلا دهید.

لکه‌گیری سنگ مرمر امیدواریم نکته‌ها و روش‌های گفته شده بتواند شما را در روش نگه‌داری، جلا دادن و برق انداختن سنگ مرمر مورداستفاده کمک کند. در صورت نیاز می‌توانید از خدمات مجموعه صبا ساب استفاده
نمایید.

 

 

 

 

 

 

 

 

لکه گیری سنگ

 

 

در صورتی که لکه های روغنی با نفتی، مانند روغن پخت و پز، لوازم آرایشی و بهداشتی، گریس بر روی سنگ ریخته باشد می توانید از یک مایع ظرف شویی یا آمونیاک استفاده کنید.

برای برداشتن لکه های رنگ می توانید به آرامی و با احتیاط بدون اینکه آسیبی به سنگ وارد شود به کمک یک چاقو یا تیغ به آرامی بتراشید و سپس از آمونیاک یا مایع ظرف شویی استفاده کنید.

 

 

 

امید داریم با روش های ذکر شده بتوانید سنگ مرمر خانه خود را جلا دهید. کفسابی صباساب با پشتیبانی 24ساعته در خدمت همشهری های عزیز تهرانی است .در صورتی که انتقاد یا پیشنهادی دارید می توانید از طریق راه های تماس موجود در وبسایت با ما در میان بگذارید

 

چهار عامل موثر قیمت کفسابی