درز های کاشی و سرامیک و البته سنگ های خانه با دوغاب پوشیده می شود. این کار برای جلوگیری از نفوذ آب و پر کردن درزهاست. اما در اثر استفاده زیاد از مواد شوینده و به مرور زمان، درز بین کاشی ها و سرامیک ها به تدریج از بین می رود  و یا سیاه و کثیف می شوند.

 مواد شوینده ای همچون انواع اسیدها، وایتکس، من، رخشا در دراز مدت ممکن است درز بین کاشی ها را باز کند. با از بین رفتن این درزگیرها آب نفوذ میکن دو باعث نم زدگی می شود.

از این رو هر چند وقت یک بار نیاز است که این دوغاب ها ترمیم یا جایگزین شوند. با درز گیری کاشی ها شما سطحی جدید و تازه خواهید داشت و عمر کاشی های خود را افزایش می دهید.

 درزگیری کاشی و سرامیک و سنگ منازل کار سختی نیست. شما می توانید خود با رعایت چند نکته ساده آن را انجام دهید. هچمنین شرکت های خدماتی بسیاری از جمله الهام ساب کار بندکشی را برای شما انجام خواهند داد.

در این صفحه هر چیزی که در مورد درزگیری کاشی و سرامیک باید بدانید را جمع آوری و خلاصه کرده ایم.

استفاده از انواع درزگیر سرامیک و کاشی چه مزایایی دارد؟

بهترین درزگیر سرامیک و کاشی می تواند سطح مد نظر شما را به طور کامل عایق بندی نموده ودر برابر حرارت، رطوبت، آسیب دیدگی، ضربه محافظت نماید.

 • قابلیت نفوذ پذیری بسیار بالایی دارد و همین ویژگی موجب می شود تا مواد به عمق درز کاشی و سرامیک نفوذ پیدا کند.
 • به آسانی قابل اجراست و با کمی دقت می توانید خودتان این کار را انجام بدهید.
 • دارای قابلیت آنتی باکتریال
 • رفع نشست و نم زدگی
 • مقاومت بسیار بالا در برابر مواد شیمیایی

همچنین بهترین درزگیر کاشی و سرامیک در بازار دارای نشان استاندارد بوده و از دانش فنی بالایی برای ساخت آن استفاده شده است.

کفسابی

تمام روش های درزگیری + آموزش و نکات

درزگیری کاشی و سرامیک با سیمان سفید

 رایج ترین روش برای درزگیری کاشی و سرامیک و بندکشی، استفاده از سیمان و پودر سنگ است.

قبل از تهیه این ترکیب باید نکاتی درباره آن بدانید:

 • نسبت ترکیب مواد بسیار مهم است و اگر ترکیب شل و یا سفت باشد نمی توان به خوبی از آن استفاده کرد .پس سعی نمایید نسبتها را همانطور که در ادامه می گوییم رعایت کنید.
 • میزان مصرف سیمان و پودر سنگ برای درزگیری کاشی و سرامیک با سیمان سفید را باید از قبل پیشبینی کنید. زیرا باقیمانده سفت شده و قابل استفاده نیست.
 •  از ظرف تمیز برای مخلوط کردن استفاده کنید تا ناخالصی وارد ترکیب نشود. این ناخالصی ها ترکیب را تغییر رنگ می دهند و باعث افت کیفیت کار می شوند.
 •  قبل از درزگیری سرامیک، اگر سرامیک ها لق شده یا کاشی ناهمواری و برجستگی دارند، حتما قبل از بندکشی آن  را تعمیر کنید.
 •  سیمان به پوست آسیب می زند حتما در تمام مراحل از دستکش استفاده کنید.
درزگیری کاشی و سرامیک با سیمان سفید

طرز تهیه دوغاب با سیمان سفید برای درزگیری کاشی و سرامیک :

برای درزگیری کاشی و سرامیک با سیمان سفید ، ابتدا پودر سنگ و سیمان را با نسبت ۳ به ۱ مخلوط کنید. سپس کم کم به آن آب اضافه کنید و به آرامی مخلوط را هم بزنید تا به غلظت مناسب برسد.

 حالا با قلم،کاردک یا هر وسیله ای که با آن راحت تر هستید مواد را به درز ها بزنید. سپس با یک دستمال بخش های اصافه را پاک کنید. پس از اتمام کار بندکشی سرامیک از تردد روی سرامیک ها خودداری کنید تا کاملا خشک شود.

درزگیری کاشی

روش دوم: بندکشی سرامیک با خمیر بندکشی واتر پروف

خمیر واتر پروف یک نوع دوغاب آماده برای درزگیری سرامیک و نانو است. این خمیر ماندگاری بیشتری دارد. یعنی نیاز به آماده سازی و ترکیب با آب و سیمان ندارد. این خمیر تنوع رنگی بالایی است. 

اجرای این خمیر با قلم، کاردک یا دستگاه کوچکی است که طرز کار ساده ای دارد. مدت زمان سفت شدن این خمیر ها بسته به نوع و برند آن ها متفاوت است. طرز استفاده دقیق آن ها روی بسته بندی نوشته می شود.

بندکشی سرامیک با خمیر بندکشی واتر پروف

روش سوم: درزگیر پودری کاشی و سرامیک

درزگیر سرامیک را می توانید برای پر کردن درزهای کاشی و سرامیک خانه و محیط کار خود به کار ببرید. درزگیری کاشی و سرامیک به شکل پودر می باشد و از مرغوب ترین مواد و متریال ساخته شده است. این محصول در مدل های ایرانی و خارجی به بازار عرضه گردیده است.

درزگیر پودری کاشی و سرامیک چگونه مورد استفاده قرار می گیرد؟

شما باید پودر درزگیر را با آب مخلوط کنید تا به شکل خمیری در بیاید. نسبت آب به پودر درزگیر باید به گونه ای باشد که مواد نه خیلی سفت باشد و نه خیلی شل. مواد آماده شده را داخل بطری بریزید و آرام آرام بر روی درزهای سرامیک کف حرکت دهید تا مواد لای درزها خوب فیکس گردد.

 

پس از سپری شدن 15 دقیقه با کاردک روی درز های پر شده را مثل یک خط صاف حرکت دهید، تا مواد اضافی از اطراف درزها خارج شود.

تا مدت زمان یک روز و 24 ساعت کامل اجازه دهید تا مواد به طور کامل خشک شود و لای درزها ثابت باقی بماند. پس از یک روز کامل می توانید سطح را بشوئید.

فواید استفاده از درزگیر پودری برای درزگیری کاشی و سرامیک

 • استفاده از درزگیر کاشی با مزایایی همراه می باشد. این مزایا عبارتند از:
 • مانع نفوذ رطوبت شده و نقش محافظتی را ایفا می کند
 • مقاومت کاشی وسرامیک را بیشتر می کند
 • در برابر حرارت، آب خوردگی های زیاد مقاوم بوده و اجازه نمی دهد که آب لای درزها برود
 • بر اثر استفاده از مواد شوینده بسیار قوی مثل: من، رخشا، وایتکس و انواع اسیدها ممکن است که درز لای کاشی ها باز شود. به همین خاطر ما استفاده از درزگیر سرامیک را توصیه می کنیم تا در صورت استفاده از مواد شوینده آسیبی جدی به درز کاشی ها وارد نشود.
 • ایجاد ظاهری زیبا و سطحی صاف

کفسابی الهام ساب

روش چهارم: پر کردن درز ها و آب بندی سرامیک با استفاده از چسب درزگیر یا سرامیک

این چسب ها هم از دیگر محصولات موجود در بازار برای پر کردن درزهای بین سرامیک ها و کاشی ها هستند. که در رنگ ها و کیفیت های مختلف  در بازار وجود دارد. کار کردن با این چسب ها بسیار آسان تر است. زیرا هم نیاز به آماده سازی ترکیب ندارد و هم بسته بندی آن ها برای اجرای آسان آن روی سرامیک ها طراحی می شود.

آموزش پر کردن درز کاشی و سرامیک با چسب درزگیر

در اثر گذر زمان و استفاده از مواد شوینده برای پاک سازی سطوح سرامیکی در طی چندین سال، درزهای بین کاشی و سرامیک جدا گشته و باید به طور مجدد به پر کردن درزها بپردازید.

چسب های درزگیری در بازار وجود دارد که شما می توانید آن ها را تهیه نموده و بین سرامیک ها را به خوبی با آن ها بپوشانید.

موارد کاربرد چسب سرامیک چیست؟

برای پر کردن درز کاشی و سرامیک و موزاییک کف خانه ها و کلیه مکان های اداری و تجاری، استخرها، سرویس های بهداشتی، حمام و گرمابه های بیرون، ایوان خانه ها، کاشی های آشپزخانه و توالت، اطراف توالت فرنگی، رختکن حمام، کشتارگاه ها و هر مکانی که به لحاظ بهداشتی لازم است دیوارها و کف ساختمان آن از پوشش سرامیک بهره ببرد، توصیه می گردد.

 این چسب ها به خوبی سطح مد نظر را با آب بندی نموده و مانع از ورود قطرات آب به داخل درزهای کاشی و سرامیک می شود و جلوی پوسیدگی و هر گونه تخریبی را به طور کامل می گیرد.

کفسابی سنگ

 پر کردن درز سرامیک چگونه انجام می شود؟

ابتدا لازم است با پارچه گرد وغبار های ایجاد شده بر روی سطح را به خوبی پاک کنید و اگر تکه هایی از سیمان و یا مصالح ساختمانی دیگر بر روی سرامیک بر جای ماند، آن را به طور کامل بر طرف نمایید.

بعد از پاک کردن موارد اضافی، حالا باید برای درزگیری سطح سرامیک از چسب مخصوص درزگیر استفاده نمایید.

در صورتی که درزهای سرامیک بسیار کثیف بوده و تغییر رنگ داده است، شما می توانید با چسب درزگیر آن ها را احیاء مجدد کنید.

درزگیری سرامیک

روش پنجم: درزگیر سرامیک نانو

درزگیر سرامیک نانو هم با انواع رنگ ها و برند ها در بازار موجود است. این درزگیر ها به دلیل استفاده از تکنولوژی نانو بسیار کاربری و باکیفیت هستند.

 روش استفاده از این درزگیر ها هم بسیار ساده است و معمولا روی بسته بندی آن درج شده است. در ادامه توضیحات کلی درباره نحوه استفاده از این درزگیر های نانو برای بندکشی کشی و سرامیک ها را می بینید.

نحوه درزگیری کاشی و سرامیک با استفاده از درزگیر نانو

توجه داشته باشید که قبل از استفاده از این درزگیر سرامیک نانو برای درزگیری سرامیک، بندهای قدیمی براقی مانده را بتراشید. سپس  طبق راهنمای روی بسته به نسبت مناسب درزگیر را با سیمان یا پودربندکشی ترکیب نمایید. بعضی از درزگیرها نیازی به ترکیب ندارند بسته به نوع و برند محصول این موضوع متفاوت است.

 پس نسبت ها را طبق راهنمای روی محصول رعایت نمایید تا بهترین نتیجه حاصل شود. سپس دوغاب بدست آمده روی سطح پخش می نماییم. بلافاصله توسط یک دستمال جاذب سطح کاشی ها را پاک می کنیم تا فقط بندهای کاشی با محلول پر شوند.

کفسابی در ازگل

روش ششم: استفاده از چسب آکواریوم یا درزگیر سیلیکونی

عملیات درزگیری کاشی های سرویس بهداشتی با چسب سیلیکونی نیز انجام می شود. ابتدا سطح مد نظر را با پارچه تمیز کنید تا عاری از هرگونه گرد وغبار گردد. بعد از گذشت چند دقیقا لای درزها را با چسب بپوشانید. دقت کنید که اطراف کاشی ها را چسب کاری نکنید. بعد سپری 30 دقیقه سطح به طور کامل درزگیری می گردد. ولی تا 3 روز سطح را آب نزنید.

اگر می خواهید سطح به طور کامل آب بندی شود، باید از قابلیت آب بند کنندگی آن اطمینان حاصل نمااید.

در صورتی که حفره ها و سوراخ هایی را بر روی کاشی های سرویس بهداشتی مشاهده نمودید، می توانید با همین چسب حفره ها را پر کنید.

درزگیر سرامیک طلایی

امروزه یکی از ترند های ساخت و ساز استفاده از دوغاب های طلایی نقره ای و یا اکلیلی است. اگر شما هم به این طرح علاقه دارید، می توانید چسب اکلیل و رنگ و اکلیل مورد نظرتان را تهیه نمایید .

 این محصول هم دربازار ها و هم به صورت اینترنتی قابل خریداری هستند. همچنین می توانید از شرکت های مرتبط برای اجرای این طرح کمک بگیرید.

معمولا این محصولات درزگیر سرامیک نانو علاوه بر این که زیبایی بسیاری به محیط می دهد، ضدآب نیز هستند.

ما با ارائه ی مطلوب ترین و با کیفیت ترین خدمات در خدمت شما عزیزان هستیم. برای انجام خدمات درزگیری کاشی و سرامیک کف فقط کافی است با ما تماس بگیرید تا کارشناسان ما راهنمایی های لازم را خدمت شما انجام بدهند. به تمامی سوالات شما عزیزان پاسخ خواهیم داد.

درزگیری کاشی سرویس بهداشتی

درزگیری کاشی سرویس بهداشتی با درزگیر کاشی و سرامیک و چسب درزگیر انجام می شود. بسته به نوع پریدگی های ایجاد شده در بین درزهای کاشی ها، پیشنهاد می شود که از دو ماده بالا استفاده شود.

 ترجیحا از ماده و برندی استفاده کنید که دارای مرغوبیت بسیار بالایی باشد وبتواند در برابر ضربه، حرارت، رطوبت و آب خوردگی از خود مقاومت بالایی را نشان بدهد.

درزگیری کاشی و سرامیک سرویس بهداشتی چگونه انجام می شود؟

ابتدا باید درزگیر کاشی و سرامیک که از آن به عنوان پودر دوغاب یاد می شود را خریداری کنید و با آب مخلوط کنید. دستور دقیق بر روی قوطی درج شده است. مواد را لای درز کاشی های سرویس بهداشتی یا حمام بریزید.

 پس از سپری شدن ده دقیقه، با کاردک مخصوص بقایای مواد باقی مانده را از گوشه و کنار درزها جمع کنید و دورگیری را با دقت انجام بدهید. مواد دوغاب نباید روی کاشی ها بماند بلکه باید لابه لای درزهای کاشی خوب فیکس شود.

تا 24 ساعت سطح را آب نزنید و ترجیحا روی کاشی ها راه نروید. مواد باید به خوبی داخل درزها ثابت گردد.

برای کاشی های دیوار می توانید از چسب درزگیر کاشی و سرامیک برای درزگیری کاشی سرویس بهداشتی استفاده کنید.

نکته بسیار مهم در خصوص استفاده از خمیر دوغاب برای پر کردن درز کاشی

خمیری که به دست می آید باید حتما غلظت مناسبی داشته باشد. معمولا بر روی قوطی پودر درزگیر کاشی و سرامیک نحوه استفاده درج می شود.

سطح سرامیک و کاشی قبل از اجرای عملیات دوغآب دادن، باید به طور کامل خشک باشد.

اگر خودتان نمی توانید این کار را انجام دهید می توانید از تیم تخصصی خدمات ساختمانی الهام ساب برای اجرای فرآیند درزگیری کاشی و سرامیک کمک بخواهید.

الهام ساب ارائه دهنده ی خدمات درزگیری سرامیک کاشی و سرامیک

اگر فکر می کنید که کاشی و سرامیک شما به درزگیری یا کفسابی سرامیک احتیاج دارد، می توانید انجام این کار را به تیم تخصصی الهام ساب بسپارید.

الهام ساب مجری خدمات کفسابی، سنگسابی، نماشویی و درزگیری سطوح

اگر خودتان نمی توانید عملیات کفسابی و دوغآب دادن و درزگیری کاشی سرویس بهداشتی را انجام دهید، می توانید از تیم حاذق و کارآزموده الهام ساب کمک بخواهید. برای سفارش خدمات کافی است با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید. تمامی سوالات خود در ارتباط با چگونگی انجام خدمات، استعلام و برآورد قیمت را می توانید با کارشناسان ما مطرح نمایید.

مزایای استفاده از درزگیر سرامیک

 1. حالتی صاف، یکدست و خوش فرم به کاشی و سرامیک می بخشد
 2. به دلیل خاصیت ضد آب بودن، برای موارد خارج از منزل مانند نشت آب از کانال و ناودان آب نیز مورد استفاده قرار می گیرد.
 3. برای مواردی که دمای پایین دارند یا دمای بالا دارند نیز مورد استفاده قرار می گیرد به عنوان مثال: برای دریچه های بخاری یا منافذ خشک. درزگیر سرامیک حاوی مهارکننده‌های ماوراء بنفش است تا از تأثیرات مضر خورشید جلوگیری کند. 
 4. درزگیرهای مختلف دیگر برخلاف درزگیر ماستیک، نور خورشید باعث ضعیف شدن آن‌ها می‌شود. این باعث می‌شود گزینه مناسبی باشد برای استفاده در پشت بام‌ها یا هر سطحی که دائما در معرض نور خورشید است. 
 5. بیشتر درزگیرهای ماستیک نیز با فلز خوب کار می‌کنند و جور درمی‌آیند، زیرا با گذشت زمان دچار خوردگی نمی‌شوند.
 6. از نفوذ آب به زیر کاشی ها جلوگیری می کند.
 7. در برابر رطوبت عمر کاشی ها را افزایش می دهد.
 8. در برابر حرارت زیاد و هر گونه ضربه مقاوم می باشد.
 9. با درز گیری کاشی سطحی تمیز و جدید خواهید داشت و تازه سازی سطوح برای همه ما خوشایند می باشد.

موارد استفاده از درزگیر کاشی و سرامیک

 • ترمیم و تعمیر کلیه سطوح زیرکار با استفاده از درزگیر کاشی و سرامیک .
 •  
 • درزگیر کاشی و سرامیک جهت اتصال بتن یا ملات جدید به بتن قدیم استفاده می گردد .
 •  
 • آب بندی نمودن ۱۰۰% انواع رنگ های پایه اکریلیک خصوصا رنگ های استخری
 •  
 • اتصال کفپوش های بر پایه سیمان بر روی سطوح زیر کار
 •  
 • درزگیر کاشی و سرامیک برای افزایش فوق العاده چسبندگی ملات یا بتن می گردد .
 •  
 • درزگیر کاشی و سرامیک برای افزایش نفوذ ناپذیری بتن در برابر عوامل محیطی می گردد .
 •  
 •  کاهش اثرات جمع شدگی و انقباض با درزگیر کاشی و سرامیک .
 •  
 • افزایش خاصیت الاستیسیته
 •  
 • افزایش دوام در مقابل عوامل گوناگون فیزیکی و شیمیایی
 •  
 • افزایش مقاومت سایشی و کششی و خمشی با استفاده از درزگیر کاشی و سرامیک .
 •  
 • درزگیر کاشی و سرامیک هیچ گونه اثر سویی برآب اشامیدنی ندارد .

تیم الهام ساب در خدمت شما عزیزان می باشد

تیم تخصصی کفسابی و سنگسابی الهام ساب برای اجرای انواع خدمات کف سابی، سنگسابی، نماشویی، درزگیری سطوح، اجرای خدمات دکوراسیون داخلی و برق انداختن سرامیک و کاشی ها در خدمت شما عزیزان می باشد. 

در صورتی که سرامیک های سطوح دچار آسیب دیدگی شده است و شکستگی ها و خط وخش هایی بر روی آن ها قابل مشاهده است، می توانید از تیم تخصصی کفسابی الهام ساب کمک بخواهید تا به ترمیم سطوح پرداخته و پس از پایان کار به پر کردن درزهای کاشی و سرامیک بپردازند.

جهت سفارش پروژه های انواع درزگیری سطوح، می توانید با کارشناسان تیم تخصصی مجموعه ی ما در تماس باشید.

تیم الهام ساب آماده برای اجرای خدمات کفسابی، سنگسابی، نماشویی

شما می توانید برای درزگیری بین کاشی و سرامیک و انتخاب بهترین درزگیر سرامیک و کاشی، با تیم مجرب و کارآزموده الهام ساب در ارتباط باشید تا به کمک شما عزیزان بشتابند.

جهت مشاوره وبرآورد قیمت خدمات اجرا شده توسط مجموعه ی تخصصی کفسابی الهام ساب می توانید با شماره های درج شده در وب سایت تماس حاصل فرمائید. منتظر شما عزیزان هستیم.

کفسابی الهام ساب