کفسابی موزاییک چیست؟

موزاییک یکی از کفپوش هایی است که در مکان های مختلفی  استفاده می شود. نوع و شکل سطح موزاییک به صورتی است که جرم و آلودگی را به سرعت در منافذ خود جذب می کند. در صورتی که با نظافت و شستشوی معمولی  سطح به خوبی تمیز نشود نیاز به کفسابی موزاییک بوجود خواهد آمد. کفسابی موزاییک با توجه به نوع آن انجام می شود.

در انواع مختلف موزاییک  لایه ها و مواد مختلفی استفاده شده است. با توجه به مقدار نفوذ مواد درون منافذ و لایه موزاییک از قطعات متفاوتی در دستگاه کفساب استفاده می شود. لایه برداشت شده از روی موزاییک با توجه به تشخیص نیروی خدماتی است که به صورت تجربی  و آموزش کسب کرده است. شرکت های خدماتی توانایی کفسابی انواع کفپوش ها را دارند. موزاییک ها از جمله مصالح پر مصرف برای  سطوح کف ساختمان ها می باشد و  به همین دلیل کفسابی موزاییک نیز یکی از بیشترین درخواست ها را در شرکت های خدماتی دارد.

قیمت کفسابی موزاییک

کفسابی دارای مراحل گوناگونی است و قیمت گذاری که برای آن در نظر گرفته می شود به  شرایط و عوامل مختلفی بستگی دارد. برای کفسابی موزاییک نیز ابتدا تمیز کاری اولیه انجام می شود و بعد از ترمیم بخش های آسیب دیده با استفاده از دستگاه کفسابی لایه برداری انجام می شود، قیمت کفسابی موزاییک  وابسته به مدت زمان و استفاده از قطعاتی است که برای دستگاه کفساب استفاده می شود.

نیروی کاری که این کار را انجام می دهد باید کاملا با تجربه باشد. این افراد زمانی که کفپوش موزاییک را مشاهده می کنند میزان جرمی که در لایه های کف  نفوذ کرده را تشخیص داده و از قطعات مناسب دستگاه کفساب استفاده می کنند. لیست قیمت و انواع خدمات در این کفسابی  وجود دارد و طبق استاندارد های تعیین شده قیمت گذاری انجام می شود.

سنگسابی موزاییک حیاط

با گذشت زمان برخی از آلودگی ها از سطوح کف با شستشوی ساده پاک نمی شوند. یکی از محیط های پر رفت و آمد در ساختمان ها حیاط و محوطه بیرونی است. این بخش ساختمان هم در معرض هوای آزاد و آلودگی های بیرونی است و هم رفت و آمد در آن زیاد است.

تمام این موارد باعث نفوذ تدریجی آلودگی ها به داخل منافذ کفپوش ها مانند موزاییک می شود. موزاییک یکی از بیشترین مصالح استفاده شده در حیاط است و به دلیل ظاهر و جنسی که دارد برای این محیط کاربرد زیادی دارد. به دلیل  استفاده زیاد این جنس کفپوش در حیاط درخواست کفسابی موزاییک نیز افزایش  یافته است. میزان لایه برداری از کف  حیاط با دستگاه کفساب بستگی به مقدار ورود آلودگی ها به داخل منافذ موزاییک دارد.

جلوه ظاهری بسیار زیبایی بعد از کفسابی موزاییک حیاط فراهم می شود. کفسابی سنگ کار بسیار حرفه ای و تخصصی است زیرا در صورت عدم تجربه کافی  ممکن است به کفپوش  موجود ضربه وارد شود. خدمات کفسابی  در سال های گذشته به دلیل مزیت هایی که دارد، رونق بسیار زیادی گرفته است. مجموعه های خدماتی که دارای امکانات و نیروی کار آزموده می باشند گزینه بسیار مناسبی برای انجام سنگسابی می باشند.

تمیز کردن موزاییک حیاط

شوره زدن موزاییک

کفسابی موزاییک یکی از راه حل های مناسب برای رفع شوره موزاییک می باشد. جنس و  ماهیت شیمیایی  شوره از سولفات های قلیایی است. نمک هایی که  شکل محلول را دارند و  زمانی که رطوبت کافی باشد  به شکل محلول در سطح موزاییک  قرار می گیرند.

نمک هایی مانند سولفات کلسیم، سولفات منیزیم و… در مواد اولیه تشکیل دهنده موزاییک وجود دارد و در شرایط محیطی که در آن قرار گرفته نمک های محلول به شکل شوره بر روی موزاییک  دیده می شوند. بعد از شستشوی دستی و استفاده از ابزار معمولی برای از بین بردن شوره در صورت  زیاد بود و ماندگار بالای آن بهترین روش  کفسابی موزاییک است.

کدر شدن موزاییک

اگر دقت کرده باشید شفافیت و روشنی موزاییک  در موقع نصب آن، قابل مقایسه با موزاییکی که مدتی در ساختمان استفاده شده نیست. کدر شدن موزاییک دلایل مختلفی دارد. یکی از مهمترین آنها  گذشت زمان و گرد و غبار محیط است که به مرور در منافذ آن نفوذ می کند و  به دلیل رفت و آمد زیاد به شکل ثابتی در سطوح موزاییک باقی می ماند. ممکن است برروی کف مواد شیمیایی ریخته شود که با  مواد  اولیه  موزاییک واکنش نشان بدهد و آن را کدر کند. بهترین گزینه برای رفع  کدورت و  برگشت براقیت  کفپوش  کفسابی موزاییک می باشد.

لکه روغن روی موزاییک

امکان ریخته شدن لکه روغنی بر روی کفپوش به دلایل مختلفی وجود دارد. یکی از مکان هایی که لکه روغنی نمای بدی را برای کفپوش ایجاد می کند روغن ماشین است که در کف ریخته شده است. از مهمترین  موادی که می توان روغن را پاک نمود انواع حلال است در واقع روغن در حلال، حل می شود و کاملا از کف پاک می شود. اگر این  لکه های روغنی در منافذ فرو رفته باشد یکی از مطمئن ترین روش ها  کفسابی موزاییک است.

برای دیدن مقاله پاک کردن لکه روغن از روی موزاییک کلیک کنید.

تمیزکردن کاشی و سرامیک