پاک کردن لکه روغن روی موزاییک – یکی از مواردی که برای بسیاری از افرادی که از ماشین استفاده می‌کنند، دغدغه‌ای است، پاک کردن لکه‌های روغن روی موزاییک می‌باشد. برای رفع این نگرانی، افراد برای پاک کردن این لکه‌ها، تلاش زیادی می‌کنند، به‌ویژه که اغلب لکه‌های روغنی وجود دارند که با تلاش موفقیت‌آمیزی پاک می‌شوند.

لکه‌های روغن می‌توانند به هر دلیلی به وجود آیند و ممکن است از هر منبعی ریخته شده باشد. در ادامه تشریح می‌کنیم که به چه علتی این لکه‌ها به وجود می‌آیند و چگونه و از کجا بوجود می‌آیند.

پاک کردن لکه روغن

علت بوجود امدن لکه های روغن

علت‌های مختلفی می‌تواند باعث ایجاد لکه روغن روی موزاییک و بتن شود. اما در همه موارد، پاک کردن این لکه‌ها برای حفظ زیبایی و کیفیت موزاییک و بتن اهمیت دارد.

برای جلوگیری از ایجاد چنین لکه‌هایی باید توجه داشت که چه دستگاه‌ها و ماشین‌آلاتی می‌توانند آن‌ها را ایجاد کنند.

همچنین میتوانید از مطلب کفسابی موزاییک دیدن نمایید.تا با راه حل های زیادی آشنا شین 

 

خودرو

شخصی که از خودرو استفاده می‌کند، ممکن است با مشکل ریزش روغن از موتور یا هر نقطه دیگر خودروش مواجه شود. این مسئله نه تنها خرابی برای خودرو است، بلکه به آسیب رساندن به سطح موزاییک و بتن پارکینگ شما نیز می‌انجامد.

یکی از عوامل اصلی بوجود آمدن  پاک کردن لکه روغن روی موزاییک موضوع است و بایستی راهکاری برای جلوگیری از آنها پیدا کرد که استفاده از یک زیر انداز (مانند کارتن) زیر خودرو، راهکار ساده‌ترین و بهترین آن است. به این ترتیب، هنگامی که خودرو تعمیرمی‌شود، هیچ لکه‌ای ایجاد نمی‌شود.

دستگاه

در بسیاری از دستگاه‌ها که از روغن استفاده می‌کنند، امکان وجود نشت روغن و لکه‌های روغن در محیط کارگاه وجود دارد. این لکه‌ها می‌توانند ظاهر کارگاه را بهم بریزند و آن را زشت و نازیبا کنند. علاوه بر این، آنها می‌توانند مزاحمت‌هایی نیز ایجاد کنند. لکه‌های روغن اغلب به علت نشت روغن‌های هیدرولیک ایجاد می‌شوند. اگر این لکه‌ها در همان لحظه پاک شوند، معمولا با یک دستمال ساده قابل تمیز شدن هستند. اما اگر بیش از یک روز باقی بمانند، تمیز شدن آنها کار ساده‌ای نیست و نیاز به تلاش بیشتری دارد.

این لکه‌ها بیشتر در کارگاه‌ها به وجود می‌آیند و برای از بین بردن آنها اهمیت بالایی وجود دارد. ظاهر کارگاه یکی از مسائل مهمی است که باید به آن توجه کنیم تا زیبایی کارگاه را به آن بخشید. برای تمیز کردن لکه‌ها به روش‌های مختلفی نیاز است که در ادامه به آنها پرداخته می‌شود.

پاک کردن روغن از روی موزاییک

پاک کردن روغن از روی موزاییک

پاک کردن لکه روغن روی موزاییک و بتن میتواند اولین کاری باشد که بعدد از ایجاد لکه ها به دلایل گفته شده به ذهن شما برسد . ما در ادامه به معرفی راه حل ها میپردازیم. 

نوشابه

برای استفاده از این روش، ابتدا باید روی لکه روغن خشک شده نوشابه بریزید و بگذارید یک شب تمام روی آن بماند تا لکه را تجزیه کند. 

در روز بعد، می‌توانید با استفاده از محلول مایع ظرفشویی و آب، آن را تمیز کنید. در آخر، از آب خالی برای پاک‌کردن لکه روغن روی موزاییک و بتن استفاده کنید. 

توجه داشته باشید که استفاده از محلول ظرفشویی ممکن است نتایج متفاوتی داشته باشد و به‌تنهایی ممکن است عملکرد بهتری نداشته باشد. در صورت انجام خودشویی، از مواد ایمنی و ابزار مناسب مطمئن شوید. 

مطالب پیشنهادی:

براق کردن سرامیک مات 

 

پاک کردن روغن از روی سنگ و موزاییک

جوش شیرین

شما می‌توانید از جوش شیرین و آب استفاده کنید. برای این کار، ابتدا جوش شیرین و آب را با هم مخلوط کنید. توجه داشته باشید که میزان آن‌ها باید طوری باشد که در نهایت جوش شیرین شکل خمیری به خود بگیرد. 

پس از درست کردن این مخلوط، آن را روی لکه قرار دهید و بگذارید چند ساعت بگذرد تا جوش شیرین کار خود را انجام دهد. 

بعد از آن، مانند روش قبلی، ابتدا از محلول مایع ظرف شویی و آب استفاده کنید. سپس با آب خالی و فشار، لکه روغن روی موزاییک و بتن را پاک کنید. 

لطفاً توجه داشته باشید که قبل از استفاده، به نسبت ترکیب مواد بپردازید و از ابزارها و مواد ایمن استفاده کنید.

استفاده از مایع های اسیدی 

شما می‌توانید از مایع‌های اسیدی برای این کار استفاده کنید. یکی از مایع‌های اسیدی که ما پیشنهاد می‌دهیم، دیسکلر است. 

با این حال، لطفاً توجه داشته باشید که هنگام استفاده از آن باید دقت کافی را به خرج دهید تا هیچ مشکلی برای شما پیش نیاید. 

روش استفاده از این مایع به این صورت است که آن را روی لکه بریزید و بعد از گذشت یک دقیقه، آن را با استفاده از آب بشویید. در این روند، سعی کنید به موزاییک و بتن خود آسیب نرسانید. 

مهم است به خاطر داشته باشید که استفاده از این مایع‌ها ممکن است خطرناک باشد، بنابراین در مواقع ضروری، دقت کافی را رعایت کنید.

کفسابی الهام ساب بهترین ها را برایتان رقم می زند

مجموعه ی کفسابی الهام ساب با هدف مشتری مداری به خدمت رسانی می پردازد.

 الهام ساب به عنوان یک سنگ سابی ارزان قیمت می تواند گزینه بسیار مناسبی باشد.البته قیمت ارزان به معنای کیفیت پایین کار نیست بلکه هدف این کفسابی جلب رضایت و اعتماد شما عزیزان است.