آیا می خواهید با راه های تمیز کردن سنگ گرانیت مشکی آشنا شوید؟ و یا اینکه بدانید سنگ گرانیت
مشکی خود را در چه شرایطی باید نگهداری کرد؟ اگر شما هم جزو آن دسته افرادی هستید که به دنبال پاسخ مناسبی برای این گونه سوالات در ذهن خود می گردید در این مطلب ما را همراهی نموده تا به خوبی پاسخگوی تمامی این پرسش های مهم باشیم.
امروزه بسیاری از افراد سنگ گرانیت به ویژه رنگ مشکی آن را برای سطوح مختلفی بر اساس
سلیقه ی خود استفاده می کنند.

 در حال حاضر اکثرا این سنگ زیبا و بادوام را برای مکان های داخلی ساختمان منازل از جمله سینک ظرفشویی و روشویی، رویه پیشخوان آشپزخانه ها، وان حمام سنگی، پله و موارد این چنینی به کار می برند. برای تمیز کردن سنگ گرانیت مشکی با توجه به جنس و رنگ آن باید دقت زیادی داشته باشید تا جای هیچ گونه لکی بر روی آن باقی نمانده و بدین ترتیب نمای زشتی به خود نگیرد.

تمیز کردن سنگ گرانیت مشکی

روش تمیز کردن سنگ مشکی

از آنجایی که سنگ های گرانیتی در برابر ضربات، تغییرات دمایی مقاومت بالایی داشته و به نحوی قابلیت ضد خش دارند ولی برای اینکه این سنگ در محیطی که قرار دارد زیبایی و درخشندگی خود را حفظ نماید باید با روش تمیز کردن سنگ مشکی آشنا شده تا بدین طریق در زیبا سازی هر چه بیشتر این سنگ گرانبها بکوشید. توجه داشته باشید که در زمان تمیز کردن سنگ گرانیت مشکی به هیچ وجه نباید از مواد اسیدی همچون سرکه، آمونیاک و سفید کننده های شیمیایی استفاده نمایید.

شما می توانید در زمان قرار دادن ظروف خیلی داغ بر روی این سنگ از زیر بشقابی و یا ظروف پایه دار استفاده کرده تا از ایجاد هر گونه خط و خش بر روی آن جلوگیری کنید؛ چرا که این نوع سنگ های گرانیتی در طول زمان با ریختن انواع غذا ها و نوشیدنی های اسیدی بر روی آن دچار خراش یا لک هایی شده که بر روی سطح آن باقی می مانند. به همین دلیل ما در اینجا تصمیم داریم تا بهترین روش های برق انداختن سنگ گرانیت مشکی را به شما آموزش دهیم.

شما می توانید به راحتی تنها با استفاده از یک دستمال نرم کلیه گرد و خاک قرار گرفته بر روی سطح سنگ گرانیتی خود را تمیز کنید، برای انجام این کار ابتدا مقداری مایع ظرفشویی غیر اسیدی را در آب ولرم حل کرده و سپس با استفاده از یک اسفنج و یا دستمالی نرم تمام سطح سنگ را با این مایع به خوبی پاک می کنید. لازم به ذکر است که بدانید پارچه های میکروفایبر با توجه به ساختار نرمی که دارند بیشتر مایع ریخته شده بر روی سنگ را جذب خود نموده و هیچ خدشه ای به سنگ وارد نمی کنند.

روش تمیز کردن سنگ مشکی

چگونه سطح سنگ گرانیت مشکی رو درخشان کنیم 

برای زیبایی و درخشان نمودن سنگ گرانیت مشکی شما باید در زمان انتخاب نوع پولیش خود به خوبی دقت نمایید چرا که پولیش های زبر به علت قدرت سایندگی بالایی که دارند بیشتر به منظور لایه برداری و خراش های عمیق به کار برده می شوند و به علت ایجاد خراش هایی بر روی سطح به هیچ عنوان استفاده از این نوع پولیش ها توصیه نمی شود. بر این اساس شما باید از یک پولیش نرم برای جلا دادن و تمیز کردن سنگ گرانیت مشکی آشپزخانه و یا دیگر سطوح ساختمان خود استفاده کنید. شما با استفاده از یک پولیش نرم سطح سنگ خود را کاملا براق و صاف نموده و تمامی خط و خش های سطحی آن را از بين می برید.

راه حل فوری پاک کردن لکه

مخاطبین همیشه همراه ما به گوش باشید که شما می توانید برای از بین بردن فوری لکه های موجود بر روی سنگ گرانیت خود تنها با استفاده از محلول سرکه و آب گرم این کار را به آسانی انجام داده و بدین ترتیب موجب هرچه درخشان شدن آن شوید. این روش در واقع یک راه حل های اصلی و فوری برای تمیز کردن سنگ گرانیت مشکی به شمار می‌ رود.


یکی دیگر از روش های فوری برای حل این مشکل استفاده از نوشابه به‌ عنوان یک لکه‌ بر قوی می باشد. این روش از جمله راه کار های سریع از بین بردن هر نوع جرمی از روی سنگ است.
نحوه استفاده از آن بدین ترتیب بوده که ابتدا مقداری از نوشابه را بر روی محل مورد نظر ریخته و به مدت یک شب آن را به حال خود گذاشته و سپس آن را با یک دستمال نرم و آب شست و شو می دهید، به جرات می توان گفت که این متد خارق العاده ترین شیوه برای از بین بردن کامل لکه های سنگ گرانیت مشکی به شمار می رود.

راه حل فوری پاک کردن لکه

چگونه لکه جای لیوان و چربی روغن تمیز کنیم

برای تمیز کردن سنگ گرانیت مشکی از هر نوع لکه در ابتدای کار باید بدانید که چه نوع لکه ای را می خواهید از بین ببرید؟ چرا که هر لکه ای با روش های خاص مربوطه به خود از بین می رود.

به طور حتم شما برای پاک کردن لکه های مانند لک آب مشکل چندانی نخواهند داشت چرا که این لکه ها به زودی تبخیر شده و اثر آن ها را تنها با یک دستمال نرم می توان برطرف نمود ولی لکه های مانند چربی و مواردی از این دست به علت اینکه پایداری بالایی دارند باید حتما از موادی همچون جوش شیرین جهت از بین بردن آن ها استفاده کرد.

برای انجام این کار ابتدا کمی جوش شیرین را با مقداری آب مخلوط کرده تا یک خمیر نرم به دست آید، سپس با استفاده از آن روی لکه ها را کامل پوشانیده و بر روی آن نایلونی را که از قبل روی آن چند سوراخ ایجاد کرده ایم را قرار می دهیم و در نهایت دور آن را با چسب نواری ثابت می کنیم.

تنها بعد از ۲۴ ساعت با برداشتن نایلون و تمیز کردن مواد روی سنگ با یک دستمال آغشته به آب مقطر یا آب جوشیده به همین آسانی متوجه درخشندگی سنگ خود خواهید شد.در صورتی که روش های گفته شده در بالا تاثیرگذار نبوده شما می توانید از خدمات کفسابی برخی شرکت ها برای تمیز کردن سنگ گرانیت مشکی خود در کمترین زمان ممکن استفاده کرده و بدین طریق سنگ خود را مانند روز اول جلا داده و درخشان نمایید.

همچنین عواملی مثل موقعیت جغرافیایی، جنس سطح، میزان سابقه ی کفساب کار و سنگساب کار، نوع مواد و مصالحی که مورد استفاده قرار می گیرد بر قیمت نهایی کار و پرداخت دستمزد، ارتباط مستقیمی دارد.

 خدماتی اضافی مثل نانو کردن سطوح، باید به شکل جداگانه ای پرداخت شود. در حالت کلی ما باید بازدیدی از مکان مورد نظر شما داشته باشیم و پس از بررسی های لازم قیمت نهایی کار را به شما عزیزان اعلام می نمائیم.

برای اطلاعات بیشتر وارد صفحه اصلی کفسابی الهام ساب شوید.