کفسابی پارکت زمانی که پارکت شما با مشکل روبرو شود یا دچار آسیب گردد انجام می شود. اغلب مشکلات پارکت زمانی ایجاد می شوند که اجسام سنگین روی آن کشیده شوند. البته در برخی موارد، هنگامی که با مواد شیمیایی پارکت خود را تمیز می نمایید، ممکن است که بد رنگ و کدر شود. در تمام این موارد کفسابی پارکت می تواند به شما کمک نماید.

کفسابی پارکت چیست؟

پارکت ها از جمله پوشش هایی می باشند که برای کف ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرند. این پوشش ها به مرور زمان ممکن است دچار مشکل شوند و نیاز به ترمیم و نوسازی داشته باشند. از همین رو نیاز است تا اقدام به کفسابی پارکت نمایید. یکی از مزیت های اصلی کفسابی این مورد می باشد که پارکت شما شفاف و تمیز خواهد شد. در نظر داشته باشید که تمیز نمودن پارکت با دست کار بسیار دشواری می باشد. از همین رو اغلب از دستگاه های کفساب استفاده می نمایند که در کمترین زمان بتوانند پارکت ها را تمیز و درخشان نمایند. از همین رو نمی توان منکر زیبایی پارکت ها پس از کفسابی شد.

کفسابی پارکت

کفسابی پارکت چه زمانی انجام می شود؟

به صورت کلی می توان بیان نمود که عملیات کفسابی در دو حالت انجام می شود. حالت اول زمانی است که ساختمان برای بار اول پارکت می شود. در این موارد برای اینکه آن را تمیز نمود و خاک های روی آن را زدود، نیاز به کف سابی می باشد. در حالت دوم، شرایطی را در نظر بگیرید که به مرور زمان پارکت شما حالت شفاف و تمیز خود را از دست می دهد یا در هنگام اسباب کشی دچار مشکل می شود. در این مواقع نیز کفسابی می تواند تمام مشکلات شما را برطرف نماید. کفسابی با دستگاه انجام می شود و نیروی مکانیکی کمی استفاده می گردد.

در زمان کفسابی چه مواردی را باید در نظر داشت؟

همواره باید در نظر داشته باشید که کف سابی پارکت یک کار تخصصی می باشد. از همین رو نیاز به آموزش دارد. در زیر برخی از نکات مهمی که هنگام کفسابی باید در نظر داشته باشید، بیان شده اند:

⦁ قبل از اینکه اقدام به کفسابی نمایید، لازم است تا بررسی کنید که پارکت به سطح زیرین به خوبی چسبیده است یا خیر.

⦁ اگر در حال کفسابی پارکت قدیمی می باشید، لازم است تا حتما بررسی نمایید که پارکت کاملا خشک و تمیز باشد. توجه کنید که کفسابی باید روی پارکت تمیز انجام شود.

⦁ کفساب ها دارای انواع زبر و نرم می باشند که با توجه به نوع پارکت مورد استفاده قرار می گیرند. اگر پارکت شما دارای ناهمواری می باشد، باید از لقمه های زبر استفاده نمایید زیرا به راحتی آنها را از بین می برند. اما اگر پارکت همواری دارید، می توانید از لقمه های نرم برای درخشان نمودن آنها بهره ببرید.

⦁ در نظر داشته باشید که کفسابی قبل و بعد از نصب پارکت انجام می شود. قبل از اینکه پارکت را نصب نمایید، لازم است تا کفسابی کنید و سطح را هموار سازید. در این صورت پارکت به راحتی به سطح زیرین خود می چسبد.

کفسابی پارکت چگونه انجام می شود؟

.

چه مواردی در قیمت کفسابی دخیل می باشند؟

در نظر داشته باشید که کف سابی پارکت همواره با دستگاه های مخصوص انجام می شود. از همین رو فاکتورهای متفاوتی روی قیمت تمام شده می توانند تاثیر داشته باشند. برخی از مهمترین فاکتورها به قرار زیر می باشند:
⦁ مساحت فضایی که قرار است تمیز شود.
⦁ فضای مد نظر در چه طبقه ای واقع شده است.
⦁ خانه مد نظر دارای آسانسور می باشد یا خیر.
⦁ پارکت از چه جنسی است.
⦁ لقمه های بکار رفته برای کفسابی از چه نوعی می باشند.

آشنایی با مراحل کفسابی پارکت:

کفسابی پارکت دارای مراحل متفاوتی می باشد که در زیر شرح داده شده اند:

مرحله اول کفسابی قبل از انجام پارکت:

برای اینکه فضای خود را پارکت نمایید، لازم است تا سطح را هموار کنید، از همین رو می توانید از یک دستگاه کفساب برای هموار نمودن فضا بهره ببرید. اگر به این مورد توجه نشود، پس از مدتی پارکت ها لق شده و جدا می شوند.

مرحله دوم کفسابی پارکت پس از نصب آن:

بعد از آنکه پارکت خود را نصب نمودید، برای تمیز و درخشان کردن پارکت باید آن را کفسابی نمایید. این کار عموما با لقمه های نرم انجام می شود. باید بیان نمود که در این مرحله یک مایع مخصوص روی پارکت ها می ریزند و به کمک کف ساب ها آن را تمیز می نمایند. با این کار طول عمر پارکت شما بیشتر می شود.

مرحله سوم کفسابی برای ترمیم:

پارکت نیز مانند هر پوشش دیگر، در گذر زمان خراب می شود و نیاز به ترمیم دارد. با کفسابی پارکت می توانید مواردی که دچار رنگ پریدگی شده اند یا آسیب دیده اند را ترمیم نمایید. این کار ترک پارکت ها را نیز از بین می برد زیرا با چسب های مخصوص بین ترک ها پر می شود.

جمع بندی:

به صورت کلی باید در نظر داشته باشد که اگر در منزل یا محیط کار خود از پارکت استفاده می نمایید، برای تمیز نمودن و ترمیم آن نیاز است تا اقدام به کفسابی نمایید. قبل از انجام این کار حتما به محکم بودن پارکت ها دقت کنید. زیرا در غیر این صورت کل پارکت ها نابود می شوند و آسیب می بینند.