کفسابی چیست ؟ شاید برای شما هم این سوال که کفسابی سنگ چیست و یا کفسابی منزل چیست پیش آمده باشد. در این صفحه ساده و خلاصه به این سوال پاسخ داده ایم. برای دسترسی سریع تر به سوال مورد نظرتان از فهرست زیراستفاده کنید. روی آن کلیک کنید تا به جواب هدایت شوید.

کفسابی چیست؟

در پاسخ به سوال کفسابی چیست؟ می توان  گفت کفسابی (یا سنگسابی) به معنی ساییدن لایه رویی سطوح کف می باشد. دلایل مختلفی وجود دارد که در ساختمان ها از این روش استفاده می شود.

 برای انجام سنگسابی از دستگاه های ویژه و تخصصی این کار استفاده می شود. این دستگاه ها بسیار قدرتمند هستند و با حرکت دایره ای شکلی که دیسک های چرخان دارند به آرامی سطح رویی کف  که معمولا از سنگ می باشد برداشته می شود. کفسابی سنگ به فرآیندی اطلاق می گردد که بر اساس این روش سنگ های کف ساختمان با استفاده از دستگاه هایی خاص، سابیده می شود.

این روش بیشتر در زمانی بکار می رود که آلودگی ها با روش های ساده از روی کف برداشته نمی شود. باید به صورت عمقی لایه های آلوده از کف جدا گردد. کفساب ها دارای قطعات مختلفی هستند و با توجه به نوع جنسی که در سطوح استفاده شده قطعات متفاوتی در دستگاه بکار گرفته خواهد شد.

با عمل کفسابی با توجه به نیاز سنگ توسط لقمه های دستگاه کفسابی چند لایه از سنگ برداشته می شود. تا زمانی که سنگ صاف و یکدست شود. سپس توسط دستگاه ساب زن آنقدر سنگ ساب زده می شود تا سنگ براق و درخشان شود به گونه ای که بتوانید به راحتی تصویر خود را در آن مشاهده کنید.

 پس به طور کلی می توان گفت که کفسابی یک روش بسیار اصولی، مدرن و کاملا پیشرفته برای از بین بردن پستی و بلندی، سوختگی، کدر و مات بودن سنگ است.

تاثیر کفسابی روی سنگ

در ویدیو بسیار کوتاه زیر می توانید تاثیر کفسابی روی سنگ را مشاهده نمایید.

در این کلیپ بخشی از سنگ ها ساب خورده و بخش دیگر هنوز کفسابی نشده است که به خوبی از هم قابل تشخیص هستند. بخش های به اصطلاح آینه ای سنگ هایی هستند که کفسابی شده اند. این سنگ ها بعد از اتمام کار هم مجدد تمیز شده و سطحی کاملا یکدست و آینه ای بدست می آید.

سایش سنگ های کف به این منظور انجام می شود تا سنگ جلا و جلوه ای تازه به خود گیرد و تمامی ناهمواری های موجود بر روی سنگ به طور کامل صاف شود. همچنین برای نانو کردن سطح و یا رفع خط و خش های موجود بر روی سنگ می توانید از فرآیند کفسابی بهره ببرید.

در ساختمان هایی با کاربری های مختلف مراحل کفسابی چیست؟

ناگفته نماند که عملیات سنگسابی مختص به یک نوع کف نمی باشد. بلکه برای تمامی مصالح به کار رفته در کف ساختمان قابل اجرا می باشد.  انواع سنگ ها مانند سنگ دهبید، مرمر، گرانیت و همچنین بتن و سایر مصالح.

تفاوتی ندارد که ساختمان ها تجاری یا صنعتی و یا مسکونی باشند. با توجه به نیازی که وجود داشته باشند مراحل کفسابی برای آنها انجام خواهد شد. به عنوان نمونه می توان به سنگ هایی که دچار شکستگی شده اند اشاره نمود. در مراحل سنگسابی با بتونه کاری شکاف ها پر می شود و شکستگی رفع می شود. اگر ناهمواری باقی مانده باشد با دستگاه کفساب کاملا یکدست خواهد شد. در پاسخ به کفسابی چیست؟ باید گفت که سنگسابی دارای چندین مرحله است. این مراحل در نهایت سطوح کف را صاف و صیقلی خواهد نمود. 

 

کفسابی سنگ بیشتر بر روی چه نوع سطوحی اجرا می شود؟

اگر قصد دارید خانه و یا محیط کار خود را به طور کامل بازسازی کنید، احتمالا باید برای کف خانه ی خود نیز تدبیری بیندیشید.بهتر از قبل از هر کار بدانید که کفسابی منزل چیست .  اگر کف خانه و یا مکان مد نظر شما سنگ کاری شده است و بر اساس تردد های زیاد و به مرور زمان دچار از ریخت افتادگی، ترک خوردگی، شکستگی، ضرب خوردگی و یا دیگر عوامل شده است، شما می توانید با استفاده از فرآیند کفسابی سنگ کف خانه و یا محل کار خود را مثل روز اول کنید.

البته ممکن است در حین نصب سنگ بر روی کف، پستی ها و بلندی هایی در گوشه و کنار سنگ ها مشاهده شود و یا لکه هایی بر روی سنگ ایجاد شود که قابل پاک شدن نباشد. بدین منظور کفساب کار ها و سنگساب کارها با استفاده از دستگاه هایی خاص به کمک شما می شتابند و با استفاده از مواد مرغوب سطح را جلا می دهند.

کفسابی ارزان قیمت

سنگسابی روی چه سنگ هایی قابل اجراست؟

سنگسابی برای کفپوش های مختلفی  مانند انواع سنگ های مرمر، گرانیت و… قابل اجرا‌‌‌‌‌‌‌ است. علاوه بر کفسابی گرانیت و کفسابی مرمر دستگاه هایی برای کفسابی سرامیک و کاشی هم وجود دارد. ولی نتایج مناسبی را برای  کاشی و سرامیک به جا نمی گذارد. در واقع مانند انواع سنگ ها  صیقلی نمی شود و امکان تخریب آنها نیز وجود دارد.

 در واقع کفسابی برای سرامیک مناسب نیست. پس برای سرامیک و کاشی که لعابی هستند فرچه شویی انجام می شود. به فرچه شویی سرامیک، کفسابی سرامیک هم گفته می شود. اما باید بدانید که فرایند آن واقعا کفسابی نیست.

سنگ هایی مانند مرمر و یا سنگ های گرانیتی توانایی تحمل دستگاه های کفساب را دارد. با برداشته شدن یک لایه از روی سنگ آن خراب  نخواهد شد. کفپوش هایی که از جنس سنگ هستند در شرایط ساده تری نگهداری می شوند. هر نوع آلودگی و یا خرابی در اسن سنگ ها به سادگی رفع می شود.

برای سنگ های آسیب دیده، تعویض سنگ ها بهتر است یا کفسابی؟

به مرور زمان، به دلیل های مختلف سنگ های سطوح مختلف ساختمان (پارکینگ، راه پله، حیاط، نمای سنگی بیرونی ساختمان و …)، کدر یا مات می شود.  که آن شفافیت و جلای اولیه خود را از دست می دهند. به نحوی که تمیز کردن با مواد شیمیایی یا اسیدی مانند شوینده های مختلف در بازار هیچ تاثیری روی آن ندارد.  حتی استفاده مکرر از این مواد سنگ را در معرض نابودی قرار می دهد.

گاهی اوقات هم به دلیل سهل انگاری اجسام داغ روی سنگ قرار داده می شود. که این مورد نیز باعث تغییر رنگ در سنگ یا سوختگی آن می شود.خب در چنین مواقعی به نظر شما بهترین راهکار برای برگرداندن دوباره سنگ به حالت اولیه خود یعنی همان حالتی که تازه نصب کرده اید و کاملا درخشان و براق است چیست؟

 شاید با خود بگویید عوض کردن سنگ فقط می تواند چنین مشکلی را حل کند. این راهکار شاید بتواند راه حلی برای حل مشکل باشد. ولی آیا چند نفر حاضر به عوض کردن سنگ می شود خب کاملا حق دارند. عوض کردن نه تنها کاری سخت و طاقت فرسا است بلکه هزینه زیادی را نیز در بر می گیرد. در چنین مواقعی بهترین و مناسب ترین راهکار کفسابی است.

ترمیم سنگ کف زمین

مزیت های مهم کفسابی چیست؟

اگر موادی از جنس مصالح ساختمانی به سختی به این کفپوش متصل شده باشد با لقمه سنگ مناسب  کفساب از روی لایه بیرونی سنگ جدا می شود. سنگ مرمر و یا گرانیت در بین انواع کفپوش ها دارای ویژگی های مثبت بسیار زیادی هستند.

 و از مهمترین آنها می توان به قدرت بالای آنها در مقابل ضربه و فشار در کفسابی اشاره نمود. زمانی که کفپوش سنگی مانند  مرمر تحت عملیات سنگسابی قرار می گیرد سطح رویی کف سخت و محکم می شود و هیچ جسمی به راحتی بر روی آن دچار سرخوردگی نمی گردند.

کفسابی در جمکران

مراحل گام به گام کفسابی چیست؟

قبل از شروع لایه برداری از کف ساختمان در صورت وجود ترک یا ناصافی این قسمت ها اصلاح می شود. مراحل قبل از شروع کفسابی چیست؟  شکاف ها با موادی از جنس بتون و یا رزین پر می شود. بعد از اینکه کاملا سطوح ناصاف یکدست شد سابزن را برای صیقلی کردن بکار می گیرند. 

دستگاه سنگسابی دارای قطعاتی به نام  لقمه سنگ یا دیسک هستند و دارای قطرهای مختلفی می باشند. با توجه به جنس سنگ استفاده شده از قطر مورد نیاز در دستگاه استفاده خواهد شد. لایه برداری آغاز می شود. مواد براق کننده و  صیقل دهنده در پایان ساب زنی در کف ساختمان  بکار خواهد رفت. کفسابی راه پله و نقاطی که دسترسی به آنها سخت است.  باید با دقت و زمان کافی انجام شود و از قطعات خاص خود استفاده شود.  

 چه کار هایی قبل از سنگسابی باید انجام دهیم

قبل از انجام کفسابی محیط مورد نظر به خوبی بررسی می شود. اگر شکستگی و یا آلودگی ها مانند چربی در سطح وجود داشته باشد با مواد شوینده  مناسبی شسته می شود. اگر محدوده خاصی از کف باید سنگسابی شود از قبل جداسازی انجام می گردد.

 با توجه به جنس  کفپوش و ضخامت آن از لقمه سنگ  مناسب دستگاه کفساب استفاده می شود.‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ اگر آلودگی بسیار عمقی باشد از دیسک هایی با ضخامت بیشتر استفاده خواهد شد.

عوامل موثر در تعیین دستمزد کفسابی سنگ

برآورد قیمت کفسابی و سنگسابی سطوح بر اساس متراژ تعیین می گردد. به عبارتی اگر شما بخواهید برای فضای 100 متری به کفسابی سنگ بپردازید، باید مبلغی را به ازای 100 متر پرداخت نمایید. همچنین برای خدمات اضافی مثل نانو کردن سطوح نیز باید دستمزدی جداگانه پرداخت نمایید

تمیز کردن موزاییک حیاط

کفسابی چیست و کفساب خوب را چگونه شناسایی کنیم

کفساب خوب، قبل از شروع کار محیط را به خوبی بررسی می کند. ممکن است در محیط مورد نظر بخشی نیاز به ترمیم داشته باشد و در بخش دیگر آلودگی ها و یا مواد بسیار در داخل سنگ نفوذ کرده باشد. در این دو بخش دو کار متفاوت انجام خواهد شد. به همین دلیل باید بررسی های بسیار دقیقی بر روی کفپوش انجام شود. با توجه به زمان بر بودن کار و تجهیزات و موادی که استفاده شده، هزینه کار محاسبه گردد.

همچنین کفساب خوب باید بتواند تفاوت های سنگ ها را به خوبی بشناسد. بداند هر سنگی بادستگاه و مواد مخصوص به خود باید ساب زده شود. زیرا موادی که برای یک سنگ مناسب هستند می تواند به سنگی با جنس دیگر آسیب بزند.

یک کفساب خوب را می توان از نمونه کار ها و نتیجه کارش شناخت. بیشتر شرکت های کفسابی در ابتدا محل کوچکی از سنگ شما را ساب می زنند تا کیفیت کار را به مشتری نشان دهند. در صورت رضایت مشتری کار را انجام می دهند.

 برای این که بدانید کیفیت یک کفسابی خوب چیست باید به انعکاس نور از روی سنگ توجه کنید. اگر نور را یکدست و به اصطلاح آینه ای انعکاس داد، یعنی کار به خوبی انجام شده.

همچنین می توانید به روی درز ها و فاصله سنگ ها دست بزنید. اگر کفسابی خوب انجام شده باشد، در این درز ها هیچ برامدگی و فرورفتگی ای حس نخواهید کرد. از دیگر نشانه های یک کفساب خوب و یک شرکت کفسابی خوب، آرشیو کامل دستگاه ها و مواد است.

کفسابی الهام ساب

کفسابی الهام ساب

شرکت کفسابی و سنگ سابی الهام ساب تمام قوای خود آماده است. تا با بهره گیری از افرادی کاربلد و ماهر، همچنین با توجه به سابقه چند سال فعالیت خود در این زمینه بتواند بهترین خدمات کفسابی را به شهروندان عزیز تهرانی ارائه دهد.

الهام ساب با در اختیار داشتن کلکسیون کاملی از دستگاه ها و مواد مرغوب ایتالیایی، نانو، عادی و … آماده پاسخگویی به تمامی خواسته های کاربران با هر شرایط و سلیقه ای است.

کفسابی الهام ساب علاوه بر خدمات کفسابی و سنگسابی خدمات نماشویی را نیز به همشهری های عزیزمان در سراسر ایران ارائه میدهد. در هر کجای تهران که باشید کافیست با ما تماس بگیرید. ما در نزدیکی شما هستیم. 

شما میتوانید همین حالا (24ساعت شبانه روز و در هفت روز هفته) با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل نمایید. و علاوه بر آگاهی از قیمت ها و تخفیف های فصلی، سفارش خود را ثبت نمایید.

کفسابی

الهام ساب مجری خدمات کفسابی سنگ و سنگسابی سطوح

مرکز الهام ساب به اجرای خدمات کفسابی و سنگسابی سطوح می پردازد. برای اجرای پروژه های کفسابی، سنگسابی، ساب زنی، نماشویی ساختمان ها، درزگیری کاشی و سنگ، نانوکردن سطوح، تعمیر سنگ ها و دیگر خدمات مربوط به کف ساختمان می توانید با مرکز الهام ساب در ارتباط باشید. کارشناسان ما آماده ی پاسخگویی به تمامی سوالات شما می باشند.

 الهام ساب به عنوان یک کفسابی ارزان قیمت می تواند گزینه بسیار مناسبی باشد البته قیمت ارزان به معنای کیفیت پایین کار نیست بلکه هدف این کفسابی جلب رضایت و اعتماد شما عزیزان است. 

پس بدون هیچ گونه دغدغه و نگرانی کفسابی، نماشویی و سنگسابی را به الهام ساب بسپارید.علاوه بر کفسابی ارزان قیمت شما در هرکجای تهران که باشید ما در شعب مختلف کفسابی در نزدیکی شما و آماده خدمت رسانی می باشیم.

 

کفسابی منزل و با چه دستگاه‌هایی انجام می‌شود؟

کفسابی منزل به فرآیندی گفته می شود که بر اساس انجام این کار، سطح مد نظر شما در حدود چند میلی متر سابیده می شود و بعد عملیاتی برای زیباسازی و ترمیم آن صورت می پذیرد. بسیاری از سطوح سنگ کاری شده‌ی قدیمی، بر اثر گذر زمان و ترددهای بسیار زیادی که بر روی آن ها انجام می شود، دچار فرسودگی و ساییدگی می شوند که لازم است برای ایجاد جلا وجلوه ای تازه به انجام خدمات کفسابی روی بیاورید.

دستمزد کفسابی بر اساس متراژ نهایی سطح کفسابی شده قیمت گذاری می شود. عواملی همچون محیط جغرافیایی، نوع پوشش کف ساختمان، و میزان مهارت کفساب کار وسنگ ساب کار نیز در برآورد دقیق قیمت بسیار تاثیرگذر می باشد.

برای نانو کردن سطوح نیز دستمزدی جداگانه دریافت می گردد.

کفسابی منازل با دستگاهی بنام ساب‌زن انجام می شود

ساب زن دستگاهی است که سطوح را به اندازه ی چند میلی متر می سابد و سطحی جدید به شما تحویل می دهد. با انجام کفسابی شما سطحی نو خواهید داشت. شاید برایتان سوال پیش آمده است که کاربرد دقیق کفسابی و سنگسابی چیست؟

اگر بر روی سطح خط وخش هایی ایجاد شود، به طور کامل بر طرف می گردد. اگر سطح دچار شکستگی هایی باشد، برای ترمیم و بازسازی آماده می شود. و اگر در گوشه و کنار سنگ پستی ها و بلندی هایی ایجاد شود، باز هم با اجرای فرآیند کفسابی منزل این مشکلات بر طرف می شود. 

گاهی اوقات افراد برای برق انداختن پوشش های سرامیکی کف، اقدام به کفسابی منازل می کنند. اگر سطح نو باشد و تازه کف را سرامیک کرده باشید نیز می توانید تقاضای کفساب کار و سنگساب کار را از تیم های تخصصی کفسابی منزل و محیط های اداری و تجاری داشته باشید.

تیم تخصصی الهام ساب در خدمت شما عزیزان می باشد

مجموعه‌ی تخصصی و فنی الهام ساب به اجرای خدمات کفسابی، سنگسابی، کفسابی منزل ومحیط کار، نماشویی ساختمان ها وبرج ها، برق انداختن سطوح سنگ کاری شده، درزگیری کاشی و سرامیک، ساب زنی، نانو کردن سطوح، تعمیر سنگ های شکسته کف ساختمان، ترمیم و بازسازی سنگ های راه پله، اجرای خدمات دکوراسیون داخلی و برق انداختن سنگ قبر می پردازد.